Vacature Secretaresse

Vacature Secretaresse

De Vereniging van Waterbouwers heeft een vacature voor een inhoudelijk betrokken Secretaresse (m/v) 37,5 uur per week (fulltime), in Den Haag. 

Wil jij samen met een groep zeer bevlogen mensen werken aan de toekomst van de sector die zich bezighoudt met dijkversterkingen, landaanwinning en bouwen op het water? De Vereniging van Waterbouwers is het boegbeeld van de Nederlandse waterbouwers: een branche van doeners en vakmensen. Als vereniging vertegenwoordigen wij ca. 90 lidbedrijven die met hun ene been in de natte aannemerij en de maritieme traditie staan, en met hun andere been midden in de snel veranderende maatschappij. Wij zijn er voor de waterbouw in Nederland, met oog voor Europese en internationale ontwikkelingen. 

Het bureau van de vereniging is samen met de Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds Waterbouw gevestigd in de Malietoren in Den Haag en bestaat uit een team van 11 gedreven medewerkers. Het bureau kent een cultuur die informeel en ondernemend is, waarbij eigen initiatief zeer op prijs gesteld wordt.

Wie zoeken wij?

Ben jij die inhoudelijk betrokken secretaresse die altijd een stap extra zet? Als zelfstandige, proactieve secretaresse ben je de steun en toeverlaat voor onze adviseurs Duurzaamheid, Nautische Zaken, Markt en Sociale Zaken & Opleidingen. Zij behartigen de belangen van onze leden bij relevante stakeholders en ontwikkelen, implementeren en evalueren beleid op zeer diverse dossiers. Daarnaast voeren zij het secretariaat voor één of meerdere kern- en werkgroepen, waarin leden actief meedenken over op te stellen en uit te voeren beleid.

Wat ga je doen?

 • Als secretaresse van de beleidsadviseurs ondersteun je hen door het verzorgen van de correspondentie en diverse interne en externe beleidsdocumenten (meelezen, redigeren, versturen) en agendabeheer.
 • Je maakt dossiers aan en zorgt voor een overzichtelijke en up-to-date archivering ervan.
 • Je volgt dossiers op hoofdlijnen zodat je goed in kunt schatten waar prioriteiten en acties liggen. Je bewaakt de voortgang van actiepunten die voortkomen uit overleggen. Gevoel voor processen is hierbij belangrijk.
 • Je bent servicegericht naar onze leden en hebt gevoel voor het belangrijke netwerk van de adviseurs.
 • Je handelt telefoonverkeer af en beantwoordt eenvoudige ledenvragen.
 • Verder help je mee in de voorbereiding van vergaderingen en kun je tijdens een vergadering ook als gastvrouw/-heer of notulist ingezet worden.
 • Daarnaast werk je op het secretariaat nauw samen met de directiesecretaresse en voer je secretariële werkzaamheden uit voor het gehele bureau.
 • Tenslotte help je bij behoefte de communicatieadviseur bij haar taken (teksten redigeren, mee organiseren bijeenkomsten, etc.)

Wat neem je mee als bagage?

 • MBO/MBO+ werk- en denkniveau en 5 jaar relevante werkervaring;
 • Ervaringen binnen een vereniging is een pré;
 • Uitstekende communicatieve vaardigheden richting je collega’s, de leden en externe partijen;
 • Goede computervaardigheden en affiniteit met geautomatiseerde systemen (o.a. Sharepoint, MS Office);
 • Uitstekende beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift en kennis van de Engelse taal;
 • Accuratesse, stressbestendigheid en talent voor organisatie;
 • Een stevige persoonlijkheid, die prioriteiten weet te stellen en processen bewaakt;
 • Een proactieve en dienstverlenende houding;
 • Je hebt een goede balans tussen “zelfstandig handelen en daarna rapporteren” enerzijds en “eerst overleg en daarna handelen” anderzijds.

Wat bieden wij?

 • Het betreft een functie voor een jaar met de intentie die t.z.t. om te zetten in een vast dienstverband;
 • Een goed salaris incl. 8% vakantietoeslag;
 • 25 vakantiedagen en 8 roostervrije dagen bij een fulltime dienstverband;
 • Een goede pensioenregeling
 • Werken in een informele omgeving, in een klein team met leuke collega’s.

Interesse?

Ben je enthousiast geworden en wil je meer weten over onze vereniging? Kijk dan eens op www.waterbouwers.nl voor meer informatie.

Indien deze functie je interesse heeft gewekt, stuur dan uiterlijk 7 januari a.s. je motivatie met CV via e-mail naar m.nannes@waterbouwers.nl ten name van Andrea Vollebregt.

Mocht je vragen hebben, dan kun je die ook per e-mail aan ons richten.

Download hier de vacature (PDF)

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.