Vacature Senior Beleidsadviseur Markt

Vacature Senior Beleidsadviseur Markt

Waterbouwers leven met het water

“Waterbouwers zijn van vitaal belang voor het leven in een delta. Niet alleen in Nederland, maar ook in alle overige delta's in de wereld. Een moderne samenleving als die van ons kan immers slechts bestaan als zij zich veilig beschermd weet tegen overstromingen en kan beschikken over een goede vervoersinfrastructuur. Waterbouwers voorzien in die maatschappelijke basisbehoefte en scheppen daarvoor de randvoorwaarden. Zij hebben leren leven met het water; leren bouwen met het water. Mede daardoor kunnen we als samenleving veilig wonen, werken en recreëren". - Hendrik Postma, voorzitter van de Vereniging van Waterbouwers

De Vereniging van Waterbouwers zoekt een Senior Beleidsadviseur Markt die de belangen van onze leden uitstekend kan behartigen.

De Vereniging van Waterbouwers (VvW) is de werkgevers- en ondernemersorganisatie van aannemers en dienstverleners in de waterbouw. Wij vertegenwoordigen een prachtige “Hollands glorie" sector van 95 bedrijven, die actief zijn op terreinen als landwinning, baggerwerk, hoogwaterbescherming, constructieve waterbouw en havenontwikkeling.

Onze leden vormen de ruggengraat van de vereniging. Meer dan 200 medewerkers van leden zijn actief betrokken bij het beleid van de vereniging. Het bureau van de vereniging, dat 11 medewerkers telt, is samen met het O&O-fonds Waterbouw gevestigd in de Malietoren in Den Haag. De leden zien het verenigingsbureau als toegankelijk en actie- en servicegericht. Het bureau kent een cultuur die informeel en ondernemend is, waarbij eigen initiatief zeer op prijs gesteld wordt.

Als Senior Adviseur Beleidsadviseur Markt ben je de spil van de Vereniging van Waterbouwers rondom Markt zaken en aanbestedingen en vertegenwoordig je de vereniging intern en extern om te zorgen dat de waterbouw zich nationaal goed kan blijven ontwikkelen als (internationaal) toonaangevende sector.

Functieomschrijving
In de functie van Senior Beleidsadviseur Markt werk je actief en systematisch aan cruciale dossiers op het gebied van aanbesteden en marktverhoudingen in de waterbouw. Mede daardoor ontstaan er goede omstandigheden voor de leden van de Vereniging van Waterbouwers om mee te doen aan aanbestedingen. Zeker in deze tijden van grote transities. Daarbij zien wij opdrachtgevers als Rijkswaterstaat, waterschappen, het Havenbedrijf Rotterdam (maar ook andere havenbedrijven, provincies en gemeenten) als belangrijke partners om mee samen te werken. Tevens ben je actief op aanpalende dossiers met veel relevantie zoals innovatie en duurzaamheid.

Als senior beleidsadviseur

 • adviseer jij de directies en de leden van de VvW en heb je een sterk gevoel voor politieke besluitvorming in Den Haag;
 • ben je goed op de hoogte van relevante regels en ontwikkelingen rondom aanbestedingen, bij voorkeur in de (water)bouw (GWW) en infra;
 • zorg je voor een goed netwerk bij de voornaamste stakeholders van de VvW. Dat zijn naast de genoemde 'opdrachtgevers' ook collega-brancheorganisaties, maatschappelijke organisaties, ministeries en overheden;
 • geef je – met de voorzitter van de kerngroep- richting aan de activiteiten van de Kerngroep Markt. Tevens ben je secretaris van deze actieve kerngroep met leden van de VvW;
 • volg je systematisch van belang zijnde wet- en regelgeving en ontwikkelingen bij stakeholders. Je bent omgevings- en maatschappelijk bewust: je volgt actief de ontwikkelingen en trends in deze prachtige sector en benut deze kennis effectief voor publiciteit rondom de waterbouw.
 • Ook ben je in staat om stakeholdersanalyses en –plannen te maken, schrijf je position papers en ontwikkel je scenario's over de inhoudelijke lobbydossiers waarvoor je verantwoordelijk bent.

Jouw profiel
We zoeken iemand met de volgende achtergrond:

 • Je hebt een afgeronde universitaire opleiding (bijvoorbeeld economie, bedrijfskunde, rechten, bestuurskunde, politieke wetenschappen of vergelijkbaar);
 • Je hebt tenminste 7 jaar relevante werkervaring in een functie als adviseur op boardniveau, bij voorkeur bouwgerelateerd';
 • Je hebt ervaring en affiniteit met verenigingsmanagement en belangenbehartiging;
 • Een netwerk bij de voornaamste stakeholders van de VvW is een pré.

De ideale kandidaat:

 • Pakt een breed scala aan thema's snel op en weet steeds de essentie van het dossier te vertalen naar de business van de leden;
 • Heeft een uitstekend gevoel voor bestuurlijke verhoudingen;
 • Is een proactieve persoonlijkheid die sturend en overtuigend optreedt. Is communicatief sterk; Durft de mening te geven en is niet bang voor wat tegenwind;
 • Heeft sterk verbindende kwaliteiten, is creatief en heeft gevoel voor humor;
 • Is bent flexibel ingesteld en handelt doortastend. Is resultaatgericht en ondernemend;
 • Kan goed luisteren, pakt signalen van leden en stakeholders snel op, heeft gevoel voor de verbinding;
 • Is flexibel en stressbestendig. Bewaakt de lopende projecten en is altijd op zoek naar verbeteringen hiervan;
 • Beschikt over uitstekende externe en interne lobbycapaciteiten.

De VvW biedt een prachtige zelfstandige functie in een dynamische sector waar je veel initiatief kunt nemen. De VvW kent goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Het betreft een fulltime aanstelling met in eerste aanleg een contract voor 1 jaar. Uiteraard met de intentie om hier een aanstelling voor onbepaalde tijd van te maken.

Informatie
De VvW laat zich in deze procedure bijstaan door Marcel Gasseling van Gasseling Search. Geïnteresseerde kandidaten kunnen hun interesse kenbaar maken door een bericht (inclusief actueel CV) te sturen aan info@gasselingsearch.nl. Voor meer informatie kunt u bellen met Marcel Gasseling of Elise van Mil op 073-8200374.