Home Contact Sitemap
Nieuws
Homepage
Vereniging
Leden
Dossiers
Waterbouwbranche
Nieuws
Agenda
Publicaties
Vacatures
Extranet

Nieuws

Waterbouwers: Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP) onverkort uitvoeren
22-07-2010

De Vereniging van Waterbouwers roept Kabinet en Tweede Kamer op om het mogelijke tekort van 900 tot 1300 miljoen voor het Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP) aan te vullen en het programma onverkort uit te voeren.

In een, onlangs aan de Tweede Kamer gestuurde, voortgangsrapportage inzake het HWBP verhaalt minister Eurlings over een mogelijk tekort van circa 900 – 1300 miljoen voor het lopende HWBP. Eurlings suggereert de Tweede Kamer onder meer een verlenging (uitstel) van het programma van 2015 naar 2017.

De Vereniging van Waterbouwers is van mening dat de minister veel te snel naar het middel van uitstel grijpt. Het HWBP is opgezet ervoor te zorgen dat de primaire waterkeringen (duinen en rivierdijken) in Nederland voldoen aan de reeds verouderde veiligheidsnormen. Elk uitstel verhoogt de veiligheidsrisico’s en moet daarom te allen tijde worden voorkomen. De Tweede Deltacommissie wees eerder op de noodzaak om het achterstallig onderhoud aan de keringen zo spoedig mogelijk aan te pakken. De Vereniging van Waterbouwers is van oordeel dat Kabinet en Kamer de noodzakelijke financiële middelen moeten vinden om het HWBP onverkort en dus zonder uitstel uit te voeren.

Meer informatie: voortgangsrapportage HWBP

 

Overige nieuwsberichten

24-08-2010 Waterbouwers ondertekenen convenant prestatiecontracten
24-08-2010 COV-brief aan kabinetsinformateur investering vaarwegen
24-08-2010 Witteveen+Bos Raadgevende ingenieurs B.V. nieuw lid Vereniging van Waterbouwers
24-08-2010 Nieuwsbrief NWP
24-08-2010 Waterbouwers in Weekblad Schuttevaer
24-08-2010 Waterbouwers geven input aan binnenvaartambassadeur Verberk
24-08-2010 5 vragen en antwoorden over de nieuwe aanbestedingswet
24-08-2010 Herinnering Themabijeenkomst Combinatievorming
24-08-2010 MKB-ondernemers maken kans op Energie Make-over van € 10.000,-
24-08-2010 Klassenbureaus geautoriseerd voor inspecties zeegaande non conventieschepen
24-08-2010 Agenda
Bekijk het nieuwsarchief
Inloggen op
Waterbouwers.nl